Gantz 11 je masakr (doslova)

Comics recenze

Gantz je velká černá koule, která má ráda zabíjení. Brutální zabíjení. A násilí obecně. A v jedenáctém díle se všeho nabaží až až. Kei už dávno nebojuje jen v imaginárních arénách schovaných před zraky obyčejných lidí. Noční můry dostala reálnější rozměry a super-kombinéza a emzácké zbraně jsou potřeba i v opravdovém světě. No, co se dá dělat.

Naštěstí má Kei aspoň holku. Není to sice kdovíco, nemá kozy jako vozy a není to až taková kočka, ale je roztomilá. Kei sice není z lolitky nijak nadšen, ale tak lepší než nic. Zpříjemňuje si s ní chvíle mezi vražděním emzáků a podivně se chovajících spolužáků.
Ano, divné postavy se v Gantzovi rojí jako houby po dešti. Máme tu vidláckého siláka, tajemného dlouhlovasého hubeňoura a studenta magie, který brutálně vraždí všechny, kteří se ho dovolili šikanovat.

Kei se navíc dává do hovoru s novým spolužákem, který má podivné řeči. Vypadá to, že ví o Gantzovi, ale nic neřekne přímo. Také mluvím o masakru, který by rád spáchal, aby se zpátky dostal k té černé kouli. Zároveň však tvrdí, že se mu násilí hnusí. Před ostatními spolužáky se ale tváří jako totálně cool týpek a vypadá to, že Keiova holka Tae po něm dokonce i pokukuje.

Po desátém, trochu rozpačitém díle tak přichází jedenáctý, kde je tempo opět vyhnáno na nejvyšší obrátky. Dochází k masakru na nevinných obyvatelích. Na náměstí Šindzuku se prochází střelec s pistolí a samopalem v ruce. A Kei by ho měl rychle zastavit.

Zajímavost: Co je vlastně Gantz? Pořád ještě nevíme. Ale říká si tak velká černá koule s hladkým povrchem, uvnitř které je spící nahý chlapík připojený na hadičky. Gantz se svými svěřenci komunikuje skrze písmena objevující se na povrchu koule. Zádává jim koho mají zabít a poté počítá kolik kdo dostane za uplynulou misi bodů. Nyní jsme ale o Gantzovi dlouho neslyšeli, protože děj mangy se zaobírá Keiovým životem ve skutečné realitě.

Každý díl Gantzu nabízí velice krátký příběhový úsek, který ale hodně baví. Člověka mrzí, že je za chvíli konec, ale díky rychlosti nakladatelství CREW se každé dva až tři měsíce dočkáváme nové knihy. Jedenáctka je zábavnější než desítka, ale jako série je to celé hodně povedené, zábavné a šílené. Člověk je zvědavý kam až se Hiroja Oku s tou šíleností dostane.

KOUPIT V ESHOPU CREW!!!

Gantz 11
Hiroja Oku
Nakladatel: CREW
Překlad: Anna Křivánková
Rok vydání: 2016
Počet stran: 228
Rozměr: 130 x 180
Provedení: paperback

Autor: Ondřej Hartman Walome

Kam dál?

Comics recenze

Gantz 9 - sám v boji

Comics recenze

Gantz 8

Comics recenze

Stačí jen zabíjet

Partneři