Netvora 4: Vyvolená

Comics recenze

Trhlina nad městem Pontus je uzavřená. Děsivá síla Starších bohů, prosáknuvší do naší reality, jen uspíšila přípravy na válku mezi lidmi a Arkaniky. Maiko Půlvlčice je ve středobodu dění. A všichni hledají způsob jak ovládnout její Monstrum, nebo ji zničit.

Po zběsilých událostech v Pontu se vydává Maiko po stopách unesené liščí dívenky Kippo. Jen aby skončila v područí charizmatického a tajemného Doktora. Kippa mezitím objevuje svůj Akranický dar, Jitřní i Soumračný Dvůr uzavírají překvapivé spojenectví a všechny frakce se připravují na neodvratnou válku. Prastaří brojí proti Arkanikům, čarodějky brojí proti lidské vládě, všichni kují pikle proti všem. A v pozadí tahají za nitky i Starší bohové...

Čtvrtá kniha série Netvora je prostě fantastická. Pokud vám jde hlava kolem z výčtu událostí, které jsem zde popsal, nic si z toho nedělejte. I já si dal čtenářské repete a celou sérii přelouskal znovu, než jsem se pustil do Vyvolené. A dobře jsem udělal! Autorka Marjorie Liu sice příběh rozplétá, ale čistě proto, abychom poznali rozlehlejší a dalekosáhlejší síť intrik, nepřátel a skrytých pohnutek. Základní dějová linka je na první pohled jednoduchá: Válka mezi lidmi a míšenci. Nicméně zatím to vypadá tak, že každá ze zúčastněných stran má vlastní zájem na blížícím se konfliktu. Včetně monster uvězněných v jiné dimenzi. Maiko Půlvlčice stále pátrá ve své minulosti, odhodlaná zničit nejmocnější artefakt známého světa: masku Šamanské císařovny. No jo, ale kdo by nechtěl ovládat Staršího boha, že? 

Základním kořením je tak stará dobrá hra o moc, politikaření a intriky. Je to výborným katalyzátorem, udržujícím čtenáře v neustálem napětí. Každá zúčastněná frakce jedná v zájmu přežití. V Netvoře si moc nepomůžete s rozdělením na "ty dobré a ty zlé." Cíl Maiko Půlvlčice je sice noblesní, ale ani ona není bez viny: Díky Zinnovi, který stále sídlí v jejím nitru, se hlad po lidském mase zhoršuje a stává se neukojitelným. Nedej bože, aby se někdy vymknul kontrole...

Navíc, ve čtvrté knize dostala místo i sympatická Kippa, která již není tím bezbranným liščátkem, které jsme poznali na začátku série. Její úloha tak získává nepostradatelný status. Jsem zvědavý, kam nás příběh zavede. Vstupem mocného Doktora do hry, představením nových Prastarých i nových arkanických frakcí to určitě nevypadá na brzké ukončení příběhu. Je to právě ta provázanost celého světa Netvory, to rytmické tempo, které mě na této sérii tolik baví. Že nejsem jediným fanouškem svědčí fakt, že série nasbírala 5 cen Willa Eisnera a 4 ceny Hugo ( z toho třikrát za nejlepšího kreslíře; Sana Takeda je stále fenomenální!) Dalo by se říci, že Vyvolená je knihou, která spíše rozšiřuje svět Netvory přidáním nových neznámých. Víření bubnů války se dočkáme v další knize!

KOUPIT KOMIKS NETVORA 4: VYVOLENÁ PŘÍMO U CRWE

Netvora 4: Vyvolená

Marjorie Liu, Sana Takeda

Nakladatelství: CREW

Rok vydání: 8/2021

Překlad: Filip Škába

Formát: 168 x 258 mm

Počet stran: 176

Provedení: Paperback 

 

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Netvora 3: Azyl

Comics recenze

Netvora 2: Krev

Comics recenze

Netvora

Partneři