Netvora 5: Dítě války

Comics recenze

Ve čtvrté knize jsme mohli v dáli tušit víření válečných bubnů. Nyní se staré nepřátelství rozhořelo naplno a válka mezi lidmi a arkaniky propukla. První cíl lidské federace? Arkanické město Ravena. Maiko Půlvlčici tak čeká první velká bitva.

Ravena již není pouze centrem arkanického umění a kultury. Stala se cílem bezpočtu uprchlíků, kteří za jejími hradbami hledali spásu před blížící se lidskou federační armádou. Ke smůle všech ravenských obyvatel jako první vzali nohy na ramena všichni čelní představitelé města: velící důstojníky nevyjímaje. Ke štěstí ravenských obyvatel dorazí do všeho toho chaosu Soumračný dvůr. A Maiko Půlvlčice. Jen aby měli dost času poskládat smysluplnou obranu...

Všichni, kdož čekali eskalaci událostí knih minulých, budou potěšeni. Stejně jsem na tom byl já. Dítě války již není o velké politice, byť ta je v pozadí stále přítomna. Hlavním tahounem páté knihy je totiž samotná bitva o Ravenu. Respektive první bitva o Ravenu. Protože to, co lidská federace pokládala za hladké vítězství, má k představě generálů hodně daleko. Lítý městský boj i houževnatý odpor raveňanů působí na lidi jako ledová sprcha. Jak básnící říkají, v lásce a ve válce je dovoleno všechno. Nejinak je tomu i zde. A tak zatímco obě strany po sobě ve stále zoufalejší snaze porazit nepřítele vrhají děsivější a děsivější zbraně, Maiko Půlvlčice se snaží přežít a velet, Kippo se snaží chránit a Soumračný dvůr zastoupený Lordem Korvinem sleduje své vlastní zájmy. 

Co se mi na Netvoře líbí nejvíc je osobité vykreslení všech zúčastněných postav. Marjorie Liu totiž nedělá ze svých hrdinů pouhé loutky jednající v zájmu vyššího dobra. Všichni mají své osobní cíle, které často nejdou ruku v ruce s oficiální doktrínou. Může se to zdát jako maličkost, přesto to celé Netvoře přidává punc uvěřitelnosti. Krom toho frakcí, které "kopou jen za sebe" je zde víc než dost. A jejich cíle se mohou zdát stejně nedosažitelné, jako konečné smíření se Maiko Půlvlčice se svým osudem. 

Ostatně ve víru války není mnoho času na hlubokozpytující zkoumání vlastní duše a trucujícího Staršího boha. Takže i my se většinu knihy musíme obejít bez Zinna, který by bitvu o Ravenu velmi rychle vyhrál. Takto sledujeme frenetickou akci, zoufalou snahu obránců nenechat Ravenu padnout. Uvidíme, co přinese kniha příští. Pokud jste si totiž mysleli, že válka mezi lidmi a arkaniky vyřeší všechny problémy známého světa, jste na velkém omylu. Stejně jako v předchozích dílech, i tady se v pozadí tahá za nitky a věřit můžete jen svým nejbližším přátelům. A i to vyžaduje velkou dávku odvahy.

KOUPIT KOMIKS NETVORA 5 PŘÍMO U CRWE

Netvora 5: Dítě války

Marjorie Lie, Sana Takeda

Nakladatelství: CREW

Rok vydání: 6/2022

Překlad: Filip Škába

Formát: 168 x 268 mm

Počet stran: 176

Provedení: Paperback

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Netvora 4: Vyvolená

Comics recenze

Netvora 3: Azyl

Comics recenze

Netvora 2: Krev

Comics recenze

Netvora

Partneři