Útok titánů 7

Comics recenze

Další titáni! Na konci předchozí knihy Eren konečně odhodil poslední zábrany a začal naplno důvěřovat svým spolubojovníkům. Díky tomu mohou Průzkumníci slavit triumf, jaký doposud nezažili. A nyní je čeká velké překvapení.

K tomu, abych mohl napsat recenzi na sedmý díl, je potřeba malého spoilování ohledně událostí v předchozí knize. To uvádím jen pro upřesnění, aby pak někdo nebrblal, že prozrazuji finále. Tak tedy v šestém díle jsme byly svědky nahánění zvláštního titána, přesněji řečeno titánky. Za cenu velkých ztrát se Průzkumnické jednotce podařilo titánku zajmout... A tím kniha končí. V sedmém díle se tak velitel Erwin spolu s kapitánem Levim podívají na to, kdo se skrývá v zátylku titánky.

Pokud se mračíte že vám něco uniklo, není tomu tak. Ona titánka je totiž inteligentní, stejná jako Eren, tudíž jedná se o člověka se schopností přeměny v titána. A nás čeká odhalení, kdo by mohl brojit proti lidem a mít tak velký zájem o polapení Erena. Pokud si myslíte, že v následujících řádcích najdete jméno ženy, skrývající se v titánce, jste na omylu. Tak dalece spoilovat opravdu nebudu. Ostatně, ani průzkumníci nemají své vítězství tak jisté. Na konci velitel Erwin opět kráčí městem se vztyčenou hlavou...Ale co se stane mezitím, to neřeknu!

Kresba si udržuje svůj kvalitativní standard. Akce je přehledná a jasná a přesto, že někomu můžou vadit rozdíly v proporcích a velikostech, některých jedinců ( jak je pro mangu a anime běžné), v Útoku titánu nejsou tyto rozdíly tak zřetelné a markantní, jako je tomu v jiných titulech, a tak by neměli vadit ani klasickému komisovému fandovi.

Přemýšlím, jestli nám Útok titánů ve své sedmé knize nabízí oddych po předchozí zběsilé a nervydrásající šestce. A odpověď je ne. Ani nyní nejsme ušetřeni nečekaných zvratů a momentů, při nichž budeme netrpělivě obracet stránky. Opět nás čekají akční scény a hlavně souboje titánů! Opět se nedokážeme úplně zbavit pocitu bezmoci a smrti, která hrozí na každém kroku a to, že je někdo v comicsu dlouho, nebo je hlavní či vedlejší postavou, na tom opravdu nezáleží.

 

Zajímavosti

Útok titánů je velkým fenoménem. A jak tomu u japonských komiksů bývá, i  zde můžeme najít seriálovou anime podobu. Zatím je venku první série čítající 25 dílů o celkové stopáži cca 500 minut. Což se na první pohled zdá dost, ale dějově se jedná o prvních osm knih. Ačkoli se to zdá trochu podivné, seriál nám dává více prostoru na poznání ostatních postav, naše sblížení se s nimi. To vše jen proto, aby je pak autor mohl nechat sežrat a nás, diváky, ranit. První série byla natočena již v roce 2012. Po dlouhém čekání se můžeme těšit na druhou sérii, která by měla vycházet v roce 2017.

Velkou zajímavostí je, že rozdíli mezi mangou a anime takřka neexistují. Takřka. Je tu totiž jeden dost markantní rozdíl a tím je posloupnost vyprávění. Zatímco v manze se retrospektivně vracíme k tréninku Erena a jeho přátel, tak seriál jde chronologicky. Takže zatímco trénink v knize funguje jako oddych mezi další akcí a masakrem, tak v seriálu nás takový oddych čeká až při Erenově soudu.

 

 A příště si povíme něco o hraných filmech :)

 KOUPIT ZDE

 

Útok titánů 7 ( Shingeki no Kyojin, vol. 7)

Hadžime Isajama

Vydavatelství: Crew

Rok vydání: 4/2016

Překlad: Anna Křivánková

Formát: 110 x 175 mm

Počet stran: 196

Provedení: Paperback

Autor: Robin Podéšť RaptoR

Galerie:

Kam dál?

Comics recenze

Útok titánů 6

Comics recenze

Útok titánů 5

Comics recenze

Útok titánů 4

Comics recenze

Fenomén Útok Titánů

Partneři