"Ahoj, já jsem Jack Kirby, chlápek který stvořil Stana Lee.", praví fotografie s usměvavým pánem v tvídovém saku. O vleklém sporu mezi Jackem a Stanem, kteří spolupracovali v Marvelu, slyšel snad každý kdo se trochu zajímá nejen o comics, ale i o vydavatelské pozadí. Nyní máme možnost podívat se na všechno, co tvořilo a tvoří největšího komiksového giganta.
Praha je právem považována za Matku měst. Jedenáct století stará, bezpočtem generací osídlená, tvoří ten správný základ pro fantastiku, detektivku i tajemno. Je to město s potřebným sex-applealem. Prostě pravý noir. Praha noir.
"Umřel jsem jako nerost a vrátil se jako rostlina,
umřel jsem jako rostlina a vrátil se jako zvíře,
umřel jsem jako zvíře a vrátil se jako člověk.
Proč bych se měl bát? Kdy jsem smrtí něco ztratil?
Ještě jednou umřu jako člověk,
abych se s požehnanými anděly vznesl do výše."
Domácí tvorbu je třeba podporovat. Přesněji řečeno; kvalitní domácí tvorbu je třeba podporovat. A zatímco se prokousávám Malazskou knihou padlých, přímočařejší čtení je vítaným osvěžením. Přesně to mi dopřál Martin Sládek ve své Hodině vlků.
H.P. Lovercraft už sto let děsí čtenáře celého světa. Především tedy jeho mýtus Cthulhu, který je propracovaný a rozepsaný tak, až se může zdát, že se jedná o víc než jen vymyšlené báchorky. Ale připisovat vznik Cthulhu mýtů pouze Lovercraftovi by bylo zanedbávání ostatních spisovatelů, kteří se na něm podíleli a to během jeho života i po něm. A jedním z těchto autorů je i legenda heroické fantasy R.E. Howard.