Silikonový ostrov

Knihy recenze

Peklo může mít spoustu podob. Je jedno, jestli ho vnímáte jako Alighieriho zevrubný popis konce všech hříšníků, či filozoficky po vzoru Sartra. Pro sběrače a třídiče odpadu na Silikonovém ostrově je však peklo všudypřítomné, hmatatelné. S příchodem potencionálního investora je ale ve vzduchu cítit změna. A napětí...

Jidáš zbavený pout: Poslední hlídka

Knihy recenze

Po více než dvou tisících stranách dospěla sága Společenství ke svému konci. Nerovný souboj lidí a mimozemšťana podrývaný tajuplným Hvězdoplavcem se ze zabírání pozic a taktizování přesouvá do pronásledování a otevřeného boje. No jo, ale kdo bude stát na stupni vítězů?

Světlý král

Knihy recenze

Trilogie Purpurová noc dospěla do svého finále. Svět, kde Česko jako jediné dokáže ovládat magii, má své osobité kouzlo. Jak si ale jediný (mladý) čaroděj poradí s protivníkem, který magii ovládal ještě za dob krále Artuše? A co když to není jediné nebezpečí na obzoru?

Klec duší

Knihy recenze

Vítejte ve Shadraparu! Velkolepé výspě lidské civilizace! Největším a nejoslnivějším z měst, kde se ve stínu Zbraně krčí jak bohatí, tak ti nuzní. Lepší místo k žití si ani nedovedete představit! Aby také ne, když je to poslední město na Zemi. A náš hrdina? Ten je ze Shadraparu vyhoštěn!

Jejich moře

Knihy recenze

Mořské hlubiny mě nepřestávají fascinovat. Svou tajuplností, nedosažitelností a neústupností. Málo míst na světě působí tak cizozemsky, jako věčně temné oceánské dno. A teď si představte, že ono oceánské dno se nachází na mimozemské planetě pokryté ledem. Nad vámi jsou čtyři kilometry vody a kolem domorodá civilizace tyjící z horkých pramenů. Vítejte na Ilmataru.

Partneři