Prázdnota: Evoluce

Knihy recenze

Konec se blíží! Pouť Živoucího snu se chystá na cestu, frakce PNP se přestaly přetvařovat a všichni sledují zkázonosnou víru, hledající naplnění v Prázdnotě. Jak ale zabránít zničení galaxie?

K čemu jsou zbraně

Knihy recenze

Vpravdě filozofickým a jinotajným názvem se nám představuje třetí román ze série Kultura od skotského autora Iana M. Bankse. A vpravdě odlišný obsah od očekávání čtenářů se nám dostane, začteme-li se do příběhu nejlepšího stratéga a válečného mága, Cheradenina Zakalweho.

Prázdnota: Čas

Knihy recenze

Lidstvo nikdy nebylo rozpolcenější: Blíží se totiž okamžik zahájení velké Pouti do Prázdnoty. Čeká nás na druhé straně skutečně Nirvána? A lze vůbec Prázdnoty dosáhnout? Středobod trilogie Petera F. Hamiltona uvedl do chodu celou řadu událostí, z nichž ani jedna nevypadá pro lidstvo dvakrát příznivě!

Motory boha

Knihy recenze

Archeologie není jen vědou o sbírání hliněných střípků kdesi v poušti. Archeologie může být zajímavá. Ostatně to nám ukázal už Indiana Jones. O tom, že archeologie na mimozemských planetách je ještě zajímavější než boj s nácky, o tom nás přesvědčí Jack McDevitt.

Nejlepší čtení v roce 2021

Knihy zajímavosti

Nový rok je klasicky ve znamení bilancování a vzpomínání. Co jsme zvládli i nezvládli a co rozhodně musíme dohnat. Nový rok je ve znamení všech možných žebříčků toho nejlepšího, co rok uplynulý přinesl. Jednu netradiční topku jsem si pro vás připravil i já.

Partneři