Ocelová šlechta

Knihy recenze

Když se ve válce ztratí někdo pěkně bohatý, kdo by se rozhodně ztratit neměl, nemůže a nesmí, pošlete pro něj speciální záchranný tým, ne? Nebo snad radši vyberete svůj „tucet špinavců“?

Pomysli na Fléba

Knihy recenze

Napříč galaxií zuří válka. Fanatičtí Idiřané bojují proti uhlazenosti a všeobjímavosti Kultury. A stranou nezůstane nikdo. Fenomenální dílo Iaina M. Bankse konečně u nás!

Aura: Dar

Knihy recenze

Young adult fantasy je asi nejrozšířenějším subžánrem fantastické literatury. A je vcelku jedno, jestli chcete být upírem, hraničářem, nebo mladým čarodějem. Důležité u této literatury je sepjetí s hlavním hrdinou. Clara Benedikt mi naservírovala šestnáctiletou Hanku. V nové trilogii Aura. 

Nyxia

Knihy recenze

Údajně neočekávanější sci-fi letošního roku, sklízející bombastické ovace a hodnocení všude možně i nemožně. Ale znáte to, jak už to tak bývá – nejedná se jen o klasický marketingový tah?

Tisíciletý démon

Knihy recenze

Karolína Francová nám ve svém románu Ve stínu rudé věže ukázala vizi budoucnosti, ve které Česká republika jako jediná země na světě dokáže ovládat magii. Po originálním a čtivém kuse přichází druhý díl s názvem Tisíciletý démon. Tak s chutí do toho!

Partneři