Jejich moře

Knihy recenze

Mořské hlubiny mě nepřestávají fascinovat. Svou tajuplností, nedosažitelností a neústupností. Málo míst na světě působí tak cizozemsky, jako věčně temné oceánské dno. A teď si představte, že ono oceánské dno se nachází na mimozemské planetě pokryté ledem. Nad vámi jsou čtyři kilometry vody a kolem domorodá civilizace tyjící z horkých pramenů. Vítejte na Ilmataru.

Psí vojáci

Knihy recenze

Rex je pes. Rex je hodný pes. Rex poslouchá rozkazy svého pána. Rex je dva metry vysoký modifikovaný bioform určený pro válčení. Rex zabíjí a páchá válečné zločin. Je Rex nakonec špatný nebo odpovědnost nese jeho Pán?

Jidáš zbavený pout

Knihy recenze

Sága Společenství od Petera F. Hamiltona se nám překlenula do druhé půle a krom nového názvu s sebou přináší všechny známé postavy a trochu staré dobré špionážní paranoie. Aneb pokud ti nestačí zlý mimozemšťan, nechej lidi aby se rubali navzájem!

Hráč

Knihy recenze

"Tohle je příběh o muži, který nadlouho odcestoval do velké dálky jenom proto, aby si zahrál. Náš hráč se jmenuje Gurgeh. Příběh začíná bitvou, která není bitva, a končí hrou, která není hra."

Pandořina hvězda: Invaze

Knihy recenze

Mistr opulentních románů, Peter F. Hamilton, přichází s druhým dílem série Společenství. Pandořina hvězda: Invaze je  sice o téměř devadesát stran kratší něžli první díl, nicméně osekání děje nečekejte. Stále nás čeká hutné a výživné sci-fi!

Partneři